KURUCU MESAJI

KURUCU MESAJI

Saygıdeğer Veliler, Sevgili Öğrenciler,

14 Mart Okulları olarak, 8 yıllık eğitim tecrübemizi; yeni, donanımlı kampüsümüze taşıyarak ve '' Teknoloji Koleji' ni  '' de okullarımıza ekleyip taçlandırarak eğitim ve öğretime devam ediyoruz.

Yeni kampüsümüz 9500 m2 arsa üzerine 5000 m2'lik kapalı alanı, 8500 m2'lik açık spor sahaları ve yeşil alanı olan Malatya'nın değerli yerlerinden Orduzu Fuar Alanı girişindedir.

Kurumumuzun farkını yaratan en önemli avantajımız, her geçen gün daha da güçlenerek ilerleyen azimli ve nitelikli bireylerden oluşan kurumsal yapımızdır. Ekip olarak uzmanlığa inanırız, odaklanırız ve yaptığımız işte en iyi olmak için düşünür, planlar, gerçekleştiririz. Kurumsal yapımız içinde sorumluluğun ve adil davranışın önemi her zaman büyüktür. Bir kurumun temelinin, sürdürülebilirliğinin ve kalite anahtarının ise o kurumu oluşturan "insanlar" olduğuna inanırız. Bu sağlam temellerin, sarsılmaz ilkelere dayanan, manevi bağları kuvvetli ve kendi kendini yöneten kurum anlayışımızın bize her zaman sürdürülebilir bir avantaj katacağının bilincindeyiz. Kurumsal başarı ekip işidir. Biz de tüm bu başarılarımızı ekip ruhuyla sağlar ve sürdürürüz. güveniyor ve inanıyoruz ki ekibimiz Özel 14 Mart Okullarının başarısını devam ettirecek ve tüm Türkiye ölçeğine taşıyacaktır.

14 Mart Okulları olarak amacımız; Aydınlıkçı çizgide değerlerini koruyan, ülkesine ve mesleğine karşı görev ve sorumluluk bilincinde olan çağdaş, özgüven duygusu gelişmiş, soran ve sorgulayan, uluslararası platformda kendini gösterecek ve kabul ettirecek '' Lise Mezunları '' yetiştirmektir.

Günümüzün büyüyen eğitim sektöründe çağdaş bilgiyi ve son teknolojiyi kullanabilen, uluslararası standartları ve meslek ahlakını benimsemiş, profesyonel ve sosyal hayata kendini hazırlamış, ülkemiz ve tüm insanlık için çok değerli olan bu hizmetleri yürütebilecek beceri ve yeterlilik kazanmış öğrenciler yetiştirmek, kurum hedeflerimizin başında gelmektedir. 

 

 

                                                                                                                                   Mütevelli Heyeti Başkanı

                                                                                                                                     Sadettin ÇEKMEGİL